Najszybszy samochód na świecie – 2018

Wyrażenie najszybszy samochód na świecie pobudza wyobraźnie. Ale co to tak naprawdę oznacza? W innych moich rankingach możesz znaleźć rekordy takie jak najwyższa uzyskana prędkość maksymalna, czy czas 0-100. W świecie motoryzacji jednak, realnym wyznacznikiem szybkiego samochodu jest czas przejechania toru Nürburgring. Chcecie dowiedzieć się jakie jest obecnie najszybsze auto świata?

Lista była ostatnio zaktualizowana w listopadzie 2018 roku. Rankingi są na bieżąco monitorowane i poprawiane.

Lider toru Nürburgring to Porsche GT2 RS MR – po 99 dniach dominacji Lamborghini, zmodyfikowana wersja samochodu z Zuffenhausen przywraca tytuł najszybszego samochodu na świecie marce Porsche. Z czasem 6.40.3 jest w tym momencie ponad 4 sekundy szybsze od Lamborghini. Czemu samochód, który najpierw przegrał z nowym Aventadorem, zawdzięcza swój sukces? Głównym bohaterem tej historii jest ekipa Manthey-Racing, która zachowując drogowe właściwości GT2 RS, poprawiła zawieszenie oraz aerodynamikę. Porsche znowu pokazało, że nie zamierzają się poddawać.

porsche gt rs mr

Drugie miejsce zajmuje… Lamborghini Aventador LP 770-4 Superveloce Jota (2018) – nowy model włoskiej marki, z czasem 6:44.97. Za kierownicą  siedział Marco Mapelli – rekord został pobity 26 lipca 2018 roku. Śmiało można stwierdzić, że wygląd samochodu zadowoli nawet najbardziej wybrednego klienta, a osiągi pokazane na torze pokazują, że to jeden z najszybszych samochodów jakie można w tej chwili kupić. Niestety, tanio nie będzie – cena za ten egzemplarz w Polsce to ponad 3 miliony złotych.

Znalezione obrazy dla zapytania Aventador LP 770-4 Superveloce Jota

 

Podium zamyka: Porsche 911 GT2 RS – ostatnie miejsce w naszym rankingu najszybszych samochodów zajmuje najbardziej ekstremalny produkt niemieckiej marki Porsche. Poprzednia generacja tego modelu była zwana „Widowmaker”, co dosłownie oznacza „Kreator wdów”. Naturalnie w naszym języku nie ma takiego wyrażenia – wiemy jednak co ono oznacza. Wielka moc i napęd na tył stworzyły potwora o ogromnych możliwościach i niepewnym prowadzeniu. Nowa generacja jest jeszcze mocniejsza, ale też bardziej zaawansowana technologicznie. Pozwoliło to na przebycie toru Nürburgring w czasie 6:47.25. Za kierownicą siedział Lars Kern, specjalista od marki Porsche i torów wyścigowych. Samochód ten także nie należy do najtańszych – jego cena w Polsce zaczyna się od 1 431 090 PLN, co po dodaniu kilku modyfikacji może dać kwotę zbliżoną do 2 milionów.

Znalezione obrazy dla zapytania g11 gt2 rs

 

I to by było na tyle! Kolejne miejsca nie są aż tak ważne – liczą się zwycięzcy. Co jakiś czas powstaje pojazd, który zrzuca dotychczasowego lidera z podium – wtedy aktualizuję i poprawiam dotychczasowy ranking. Dotychczas powstało wiele samochodów, które mogą zejść z czasem 0-100 poniżej 3 sekund – ale kiedy trzeba wyjechać na kręty tor okazuje się, że najszybszy samochód to wcale nie ten, który najszybciej przyspiesza albo hamuje, ale ten który łączy w sobie wszystkie te cechy i pozwala kierowcy na pobicie kolejnego rekordu.

Dodaj komentarz