Najdroższy samochód na świecie – 2018

Ludzie lubią drogie rzeczy. Interesuje nas, który samochód jest tym najdroższym, najbardziej luksusowym, czy może najszybszym. Marki samochodowe prześcigają się w wypuszczaniu coraz to bardziej dopracowanych i coraz droższych modeli, którymi mogą cieszyć się tylko naprawdę zamożni ludzie. Ten wpis nie będzie miał formy rankingu – zawsze znajdziecie tutaj tylko jeden pojazd, ten który obecnie kosztuje najwięcej. 

Przechodząc do rzeczy, w tym momencie najdroższe auto świata to Ferrari 250 GTO z 1962 roku. Jego cena to w tym momencie 70 mln dolarów – taką kwotę zapłacił za niego amerykański przedsiębiorca. Czym właściwie jest ten samochód i dlaczego został sprzedane za tak astronomiczną kwotę?

Ferrari-250-GTO

Ferrari 250 GTO to samochód produkowany w latach 1962 – 1964. Liczba wyprodukowanych egzemplarzy to 33 – 36 sztuk. Samochód jest napędzany przez jednostkę V12 o mocy ponad 300 KM przenoszonych na tylną oś. Pojemność silnika wynosi niecałe 3 litry, a samochód rozpędza się do setki w 6,2 s. Przypominam, że mówimy tutaj o pojeździe z 1962 roku! 

Zanim samochód sprzedano za 70 mln $ w roku 2018, jego cena wynosiła 5 mln $ – za tyle został sprzedany w roku 2000. Wartość auta wynika głównie z jego unikatowości i prestiżu, jaki nadaje właścicielowi. Ten konkretny egzemplarz był przede wszystkim bezwypadkowy i świetnie utrzymany – co przełożyło się na cenę, która dla wielu osób jest niewyobrażalna i nieuzasadniona.

Dodaj komentarz