„Bazowy” Ford Mustang będzie dostępny w 2020? Pierwsze informacje od Forda.

Nie ma wątpliwości, że Shelby GT350 i GT500 Ford Mustang to wspaniałe samochody, ale dla wielu osób są poza zasięgiem głównie ze względów finansowych.. Wygląda na to, że Ford ma na to sposób. Ogłosił właśnie, że „bazowy” Ford Mustang jest już w drodze.

Możemy spokojnie założyć, że ten Mustang nie będzie tak potężny ani tak szybki jak GT350 czy GT500. Trudno też sobie wyobrazić Forda tworzącego kolejną pochodną zwykłego Mustanga V8, ponieważ firma oferuje już dwa poziomy pakietów wydajności, a także mocniejszy Bullitt, nie wspominając o szerokim asortymencie fabrycznych części Ford Performance.

To sprawia, że przypuszczalnie nowy projekt opiera się na czterocylindrowym Mustangu 2.3 Ecoboost. Byłoby dobrze zobaczyć coś wycenionego poniżej obecnego modelu pakietu wydajnościowego, który sprzedaje się poniżej 30 000 USD, ale jest to mało prawdopodobne. Co wydaje się bardziej prawdopodobne, to lepszy czterocylindrowy model z nieco większą mocą i gadżetami z puli Ford Performance takimi jak elektrycznie sterowane oparcia lub wbudowany lokalizator gps. Uzyskanie Mustanga z mocą co najmniej 350 koni mechanicznych wydaje się rozsądnym celem, ponieważ Focus RS może wytwarzać taką moc z podobnym silnikiem. W połączeniu z ulepszeniami podwozia i ulepszeniami aerodynamicznymi pakietu Performance 2, może to być bardzo interesujący pojazd. Aby utrzymać rentowność, Ford prawdopodobnie musiałby utrzymać cenę poniżej ceny podstawowej 36 000 USD.

Oczywiście,  dopóki Ford nie dostarczy oficjalnych informacji wszystko jest tylko dywagacją, .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *